.
آموزش
1390/7/25 دوشنبه

 400محیط یار آموزش دیده روانه مدارس تبریز میشوند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با اعلام خبر فوق گفت: همزمان با میلاد مسعود امام رضا(ع) که در تقویم زیست محیطی کشور به عنوان روز محیط بان نامگذاری شده است، محیط یاران آموزش دیده تبریز نیز با دریافت لباس فرم محیط یار و برگه های اخطاریه زیست محیطی روانه مدارس تبریز میشوند.

بیوک رئیسی با اشاره به برگزاری 3 دوره آموزشی زیست محیطی در طول یکسال گذشته برای مربیان بهداشت و سلامت نواحی 5 گانه آموزش و پرورش شهر تبریز گفت: با انتقال اهداف طرح به مربیان و معلمان، دانش آموزان علاقه مند منطبق با برنامه های طرح محیط یار انتخاب و پس از آموزش مقدماتی محیط یاران جوان، امکان مسئولیت سپاری به آنها فراهم شده است.رئیسی از برنامه ریزی های انجام گرفته برای آموزش 2000 محیط یار تا یکسال آینده خبر داده و افزود: بنا داریم در تمامی مدارس ابتدایی استان حداقل دونفر محیط یار فعالیت نمایند.

وی وظایف محیط یاران را آموزش و انتقال پیام های زیست محیطی، تذکر و اخطار به آلوده کنندگان محیط زیست و صدور برگ اخطاریه به دانش آموزان بی توجه به موضوع عنوان کرده و از مدیران مدارس استان خواست برای تحقق اهداف طرح با اداره کل حفاظت محیط زیست استان همکاری نمایند. وی از انتخاب محیط یاران و مدارس برترو اهداء جوایز وی‍ژه به برگزیدگان طرح محیط یار در هفته هوای پاک امسال خبر داد.

* * * سال 1398  سال رونق تولید * * *