اخبار استان

نقش بی بدیل سمن های زیست محیطی در حفظ محیط زیست

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در نشست با اعضا هیئت مدیره خانه فعالین محیط زیست و توسعه پایدار گفت: نقش سمن های زیست محیطی در حفظ محیط زیست بی بدیل و اثر گذار است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، حمید قاسمی مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در نشستی با اعضا هیات مدیره تشکل زیست محیطی خانه فعالین محیط زیست و توسعه پایدار، یکی از راههای حفظ محیط زیست را حضور پررنگ تشکل های زیست محیطی در عرصه تصمیم گیری این حوزه دانست و گفت: نقش سمن ها در حفظ محیط زیست بسیار موثر و بی بدیل است.
وی با تقدیر از عملکرد تشکل های زیست محیطی در پیگیری مسائل محیط زیستی استان گفت: مطالبه گری جز لاینفک تشکل های زیست محیطی بوده و انتقادهای سازنده شما می تواند راه گشای حل مسائل محیط زیستی استان باشد.
قاسمی با اشاره به دغدغه های دیگر زیست محیطی همچون پسماندها ، آلودگی هوا و تنوع زیستی گفت: متاسفانه بعضی از مسائل زیست محیطی نشات گرفته از بخشی نگری بوده و راه حل برون رفت از این مسائل هماهنگی و تعامل بین دستگاهها و مردم است.
قاسمی با تاکید به نقش مهم و تاثیر گذار تشکلها زیست محیطی در راستای حل مسائل و مشکلات زیست محیطی استان اشاره و خواستار حضور تشکلها در کارگروههای تخصصی زیست محیطی شد.
وی در ادامه گفت: استفاده از آب تصفیه شده فاضلابهای شهری در صنایع آب بر را یکی از راههای مشکل کم آبی کلانشهر تبریز دانست.
در این نشست اعضای هیئت مدیره تشکل زیست محیطی خانه فعالین محیط زیست و توسعه پایدار  به بیان اهداف و وظایف تشکل‌های زیست‌محیطی و ارائه نظرات و پیشنهاد‌ها در خصوص حل مسائل زیست محیطی استان پرداختند.
بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد