اخبار استان

شکارچیان غیرمجاز در چنگال  محیط بانان منطقه حفاظت شده سهند

شکارچیان غیرمجاز در چنگال محیط بانان منطقه حفاظت شده سهند

رئیس اداره محیط زیست شهرستان اسکو از دستگیری چهار نفر متخلف شکار در داخل منطقه حفاظت شده سهند توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی ، امیر قاسم زاده رئیس اداره محیط زیست شهرستان اسکو در این باره گفت : چهار نفر متخلف شکار که نیمه شب در داخل منطقه حفاظت شده سهند  اقدام به شکار  کرده بودند توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست اسکو مستقر در سر محیط بانی زینجناب دستگیر شدند.

 وی ادامه داد : از این متخلفین یک قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ و شوکر کشف و ضبط  شده  که البته با اشراف مامورین یگان حفاظت محیط زیست به منطقه و هوشیاری آنان ، متخلفین قبل از هر گونه اقدام به تخلف  شکار دستگیر گردیده اند.

قاسم زاده افزود : پرونده قضایی متخلفین پس از تکمیل جهت رسیدگی نهایی به مقامت قضایی شهرستان ارجاع شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسکو ضمن هشدار به شکارچیان و متخلفین تاکید کرد : هیچگونه مماشاتی با شکارچیانی که به حیات وحش استان آسیب می‌رسانند نخواهیم داشت.

وی در پایان اظهار داشت: انتظار داریم اهالی منطقه خصوصا جوامع محلی نیز در راستای فرهنگسازی و همکاری با ماموران یگان حفاظت محیط زیست تلاش بیشتری داشته و اداره محیط زیست را در حفاظت از مناطق تحت مدیریت استان بیش از گذشته همراهی کنند.


 
بيشتر