اخبار استان

یک توازن دقیق بین رشد و توسعه و حفظ محیط زیست به وجود بیاید

یک توازن دقیق بین رشد و توسعه و حفظ محیط زیست به وجود بیاید

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در آیین افتتاح پروژه های زیست محیطی سیمان صوفیان گفت: بر این اعتقادیم که باید یک توازن دقیق بین رشد و توسعه شرکت ها و اوحدهای صنعتی و حفظ محیط زیست به وجود بیاید که در این صورت در جهت توسعه پایدار گام برداشته ایم. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: جواد رحمتی معاون امور عمرانی استاندار با تأکید بر اینکه حفاظت از محیط زیست وظیفه ای همگانی است گفت: بر این اعتقادیم که باید یک توازن دقیق بین رشد و توسعه شرکت ها و حفظ محیط زیست به وجود بیاید که در این صورت در جهت توسعه پایدار گام برداشته ایم.
حسن عباس نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی هم در این مراسم گفت: استراتژی ما درقبال صنایع، اصلاحی، ترمیمی و حمایت از هر گونه رونق تولیدی و صنعتی به همراه حفظ محیط زیست بوده و نباید فراموش کنیم توسعه پایدار با حفظ محیط زیست امکان پذیر است. 
عباس نژاد ضمن تقدیر از اقدامات اصلاحی پروژه نوسازی و بهینه سازی در شرکت سیمان صوفیان بر حمایت این اداره کل در جهت بهبود شرایط زیست محیطی تآکید کرد و گفت: توسعه اقتصادی،اجتماعی و محیط زیست به مانند حلقه های زنجیردر هم تنیده اند و در صورت نادیده گرفتن یکی از این حلقه ها قطعا توسعه پایدار امکان پذیر نخواهد بود.
ولی اله اخلاقی فرد مدیر عامل شرکت سیمان صوفیان در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم به میهمانان و مسئولین استانی و شهرستانی و تبریک ایام الله دهه مبارک فجر به تشریح وضعیت زیست محیطی شرکت و پروژه های انجام گرفته و دردست اقدام پرداخته و گفت: با عنایت به اینکه استراتژی این شرکت بهبود شرایط زیست محیطی است و از مهم‌ترین دغدغه های مدیریت و تمامی سطوح مختلف مدیریتی و کارکنان  شرکت، پایداری مسائل زیست محیطی می باشد، بهبود شرایط زیست محیطی و بهینه سازی بک فیلتر ها و خروجی غبار گیر ها در دستور کار قرار گرفت و در همین راستا 14 پروژه نوسازی و بهینه سازی تعریف شد و بخش عمده آن امروز افتتاح و به بهره برداری رسید و در آینده نزدیک بخش دیگر آن نیز به اتمام خواهد رسید. 
اخلاقی فرد تصریح کرد: شعار ما ” بهبود مستمر کیفیت در محیطی پاک و ایمن ” است و ما در قبال نسل آینده نیز وظیفه داریم و باید به گونه ای از طبیعت بهره ببریم که جریان حیات و زندگی همچنان برای نسل های آینده فراهم باشد.  
حسین عبدالهی فرماندار شهرستان شبستر، نیز در این مراسم گفت: شرکت سیمان صوفیان یکی از شرکت های بزرگ تولید کننده سیمان در شمالغرب کشور هست و یکی از واحد های شاخص صنعتی و معدنی استان به شمار می رود و ضمن تأکید به همدلی و هم زبانی و درک متقابل اظهار داشت: ما هم در کنار تمامی واحد های تولیدی و این شرکت هستیم و در جهت رفع موانع و مشکلات تولیدی و بهبود شرایط زیست محیطی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
بيشتر
سال 1399سال جهش تولید