اخبار استان

توسعه همکاریهای منطقه آزاد ارس و حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی

توسعه همکاریهای منطقه آزاد ارس و حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی

تفاهم نامه همکاری های مشترک منطقه آزاد ارس و اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی امضا شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: در جلسه ای مشترک با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان و مدیرعامل منطقه آزاد ارس تفاهم نامه ارتقا سطح حفاظتی ما بین این دو ارگان امضا شد.
در این جلسه حسن عباس نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت: سیاست‌های کلی محیط ‌زیست از سوی مقام معظم رهبری در سال ۹۴ با توجه به اهمیت حوزه محیط‌زیست ابلاغ گردیده و براساس شعار "جهش تولید" تمامی تلاش خود را در راستای حمایت از بخش های تولیدی و صنعتی را خواهیم داشت.
وی افزود:حفظ محیط زیست بر اساس اصل 50 قانون اساسی وظیفه ای همگانی بوده و در این راستا جهت رسیدن به محیط زیستی ایده آل و توسعه پایدار نیازمند همکاری تمامی ارگانها هستیم.
وی با تقدیر از همکاری خوب منطقه آزاد ارس افزود:خوشبختانه کار های خوبی توسط سازمان منطقه آزاد ارس در راستای حفظ محیط زیست صورت پذیرفته و امیدوارم با امضای این تفاهم نامه در آینده شاهد جهشی در شاخص های زیست محیطی منطقه باشیم و این تفاهم نامه در اولین روزهای کاری بنده نشان از همکاری های نزدیک در آینده بوده و قطعا با هم افزایی می توان شاهد شکوفایی محیط زیست منطقه آزاد ارس خواهیم بود.
محسن نریمان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: معتقدم محیط زیست رابطه مستقیم با امنیت ملی دارد.
وی بر لزوم صیانت از محیط زیست تاکید کرد و گفت: راضی به خدشه دار شدن ضوابط زیست محیطی نیستیم و آماده همکاری با تلاشگران و حافظان محیط زیست هستیم.
او با اشاره به قانون چگونگی اداره مناطق آزاد کشور و تاکید جدی بر تفویض اختیارات تمامی دستگاه‌های اجرایی به مدیران عامل مناطق آزاد، گفت: علیرغم اینکه قانون صرفا نهاد‌های امنیتی را از تفویض اختیارات به مدیران عامل معاف کرده است، اما معتقدم محیط زیست نیز باید در ردیف نهاد‌های امنیتی قرار گرفته و بر عملکرد دستگاه‌های دیگر نظارت کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس تصریح کرد: منطقه آزاد ارس توان تبدیل به الگو و سرآمد مناطق آزاد ایران را دارد و برای تحقق این موضوع قطعا به توان تخصصی محیط زیست آذربایجان شرقی نیاز داریم.

بيشتر
سال 1399سال جهش تولید