اخبار استان

امام جمعه تبریز: حفظ محیط زیست وظیفه همگانی است

امام جمعه تبریز: حفظ محیط زیست وظیفه همگانی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: حفظ محیط زیست وظیفه همگانی و دستور صریح اسلام است.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از طرح پوشش گذاری واحد تصفیه پساب و امحاء گازهای آلاینده شرکت پتروشیمی تبریز، از توجه مسوولان استان به محیط زیست قدردانی کرد و گفت: من همواره در خطبه های اول نماز جمعه پنج دقیقه در مورد اهمیت محیط زیست صحبت می‌کردم.

وی افزود: اهمیت آب، خاک، زمین و هوا و جنگل جزو چیزهای است که اسلام در این مورد دستور صریح دارد و ما باید نسبت به حفظ محیط زیست اهتمام کنیم.

امام جمعه تبریز با اشاره به بهره‌برداری از پروژه پوشش گذاری واحد تصفیه پساب و امحاء گازهای آلاینده پتروشیمی تبریز، گفت: این اولین تصفیه خانه بسته کشور است که نگرانی‌های اهالی منطقه و روستاهای اطراف را که همیشه از بوی بد پتروشیمی گلایه می کردند، برطرف کرده است.

استاندار آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه امروز روز خوبی برای ما به خاطر نقش پتروشیمی در رفع آلایندگی ها است، اظهار کرد: امیدوارم بقیه صنایع هم از این طرح ها استفاده کنند.

محمدرضا پورمحمدی خاطرنشان کرد: در دنیای امروز بحث ها در زمینه توسعه پایدار است و اینکه چگونه از امکانات خود درست استفاده کنیم که هم خودمان خوب بهره ببریم و هم نسل‌های بعدی را به مخاطره نیاندازیم .

وی افزود: ما نباید به بهانه صنعتی شدن شهرها، مشکلات زیست محیطی برای نسل‌های آینده و فعلی به وجود بیاوریم.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: وقتی صحبت از توسعه متوازن است باید توازن صنایع و حفظ محیط زیست را نیز در نظر بگیریم.

پروژه پوشش گذاری واحد تصفیه پساب و امحاء گازهای آلاینده به عنوان اولین سیستم تصفیه‌خانه کاملا بسته کشور با هزینه بیش از ۲ میلیون یورو در شرکت پتروشیمی تبریز با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست به بهره‌برداری رسید.

بيشتر
سال ۱۴۰۰ سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها