اخبار استان

پلمپ 2 واحد آلاینده زیست محیطی در شهرک صنعتی شهید سلیمی

پلمپ 2 واحد آلاینده زیست محیطی در شهرک صنعتی شهید سلیمی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آذرشهر از پلمپ دو واحد فولادی در شهرک شهید سلیمی بدلیل عدم رعایت ضوابط زیست محیطی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: رضا نصوحی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آذرشهر با عنوان این خبر گفت: این دو واحد علی رغم تذکرات و مهلت های داده شده به دلیل عدم رعایت ضوابط زیست محیطی و ایجاد آلودگی محرز هوا و عدم رعایت قوانین مدیریت پسماند با دستور مقام قضایی پلمپ شد.
وی افزود: این اقدام در راستای انجام وظیفه ذاتی و نظارتی سازمان حفاظت محیط زیست بوده و با توجه به حفظ سلامت و بهداشت عمومی مردم انجام شد.
نصوحی با تاکید بر برخورد قانونی با آلودگی محیط زیست گفت: کارشناسان این اداره برای برخورد با هرگونه تخلف احتمالی واحدهای صنعتی با انجام پایش‌های مستمر و شبانه روزی، پساب خروجی تمامی واحدهای صنعتی و معدنی شهرستان را رصد می‌کنند و درصورت مشاهده هرگونه تخلف، به شدت برخورد خواهند کرد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آذرشهر در پایان با تقدیر از مسئولین دستگاههای اجرایی ، قضایی و امنیتی گفت:با هماهنگی های به عمل آمده با صنایع و واحدهای آلاینده به شدت برخود خواهد شد و از اهالی در خواست می گردد در صورت مشاهده هر گونه تخلف زیست محیطی مراتب را به این اداره اطلاع دهند.


 
بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد