اخبار
صنایع دارای سیستم پیش تصفیه به شبکه فاضلاب شهری وصل می شوند

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: صنایع و واحدهای تولیدی دارای سیستم پیش تصفیه می توانند به انشعاب شبکه فاضلاب شهری وصل شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، بیوک رئیسی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در کارگروه تخصصی آب و محیط زیست گفت : با پیگیریهای این اداره کل شبکه فاضلاب  شهری در اغلب مسیرها و حوزه های صنعتی حومه شهر تبریز توسعه یافته و صنایع و واحدهای تولیدی دارای سیستم پیش تصفیه می توانند به انشعاب شبکه فاضلاب شهری وصل شوند.
بیوک رئیسی با اشاره به رها سازی پساب های رقیق شده توسط برخی از صنایع در آبراهه ها و زمین کشاورزی حومه شهر تصریح نمود : با وجود انشعاب شبکه فاضلاب هیچ واحد تولیدی حق دفع غیر اصولی و رها سازی پساب به مسیل ها ی آبهای سطحی را نداشته و در صورت مشاهده با متخلفین به شدت برخورد خواهد شد .
وی با اشاره به تراکم صنایع مستقر در شرق کلانشهر تبریز در حاشیه جاده تبریز – بستان آباد اعلام نمود : خوشبختانه تا نزدیکی سه راهی اهر انشعاب شبکه فاضلاب کامل شده و بهانه ای برای عدم اتصال به آن وجود ندارد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان وجود پیش تصفیه صنعتی را به عنوان ضرورت صنایع بزرگ دانسته و تاکید کرد: پساب خروجی پیش تصفیه ها نیز بایستی به شبکه فاضلاب متصل شود .
وی از تشدید فعالیت گشت شبانه پایش صنایع استان در یک ماهه گذشته خبر داده و افزود: با دریافت گزارشهایی مبنی بر عدم مدیریت آلایندگی های زیست محیطی توسط برخی از صنایع در ساعات غیر اداری و شب هنگام ، گشت سیار محیط زیست به نظارت بیشتر بر موارد مشابه مامور شده و در طول ماه گذشته بیش از 35 واحد متخلف با تشکیل پرونده حقوقی مورد اعمال قانون قرار گرفته اند.

بيشتر
 
:: تمامی حقوق وب سایت متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست می باشد ::