.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 6f88d87
 • شعار روز جهانی زمین پاک:
  حفاظت از گونه های زیستی ، نه به زباله و پلاستیک
  مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: شعار روز جهانی زمین پاک حفاظت از گونه های زیستی ، نه به زباله و پلاستیک است.
 • 1398/2/2 دوشنبه2019-04-22T18:24:36+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، حمید قاسمی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با محور قراردادن پیام مقام معظم رهبری در سال جدید با نام "رونق تولید "گفت: شعار روز جهانی زمین پاک امسال  "حفاظت از گونه های زیستی، نه به زباله و پلاستیک"از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور نامگذاری گردیده و این روز مخصوص یک روز خاص نبوده و هر روز ما بایستی روز زمین پاک باشد.

  وی گفت:مسألـه آلودگی زمین یکـی از مسائل عمده محیط زیست و دغدغه عمده دست اندرکاران محیط زیست در کشور و جهان است.

  قاسمی بیان کرد:مسأله میزان تولید زباله در سراسر جهان و یافتن محل دفن صحیح و بهداشتی آن از مسائل مهم بخصوص در کشورهای کوچک و در حال توسعه است.

  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی گفت:از برنامه های اداره کل  جهت گرامیداشت روز زمین پاک برگزاری جلسات گارگروه پسماند در تمامی شهرستانها،بازدید از سلول دفن بهداشتی و تصفیه خانه شیرابه های زباله گاه تبریز،بازدید از صنایع استان و فرهنگ سازی در خصوص محیط زیست با هماهنگی رسانه های گروهی و صدا سیما در طول این هفته انجام خواهد پذیرفت.

  وی همچنین اضافه کرد: حضور کارشناسان حفاظت محیط زیست در مدارس ، آموزش و پاکسازی مناطق استان ،برگزاری مسابقات کتبی و ارسال پیامکهایی با موضوع اهمیت زمین پاک از دیگر فعالیتهای این اداره کل در این روز است.

  قاسمی گفت: با هماهنگی هایی که با شهرداریهای استان و اداره کل شهرسازی استان صورت گرفته مبادی ورودی شهرها و اطراف بزرگراهها از زباله پاکسازی خواهند شد.

  مدیر کل حفاظت محیط زیست تاکید نمود:اهمیت فرهنگسازی در مقوله حفظ محیط زیست و زمین پاک در ایران وظیفه ای است که باید به جد به آن پرداخت و در اصل پنچاه قانون اساسی ایران نیز حفظ و حراست از محیط زیست به آن اشاره شده است.

  افزودنی است2 اردیبهشت ماه و یا به عبارتی ۲۲ آوریل مصادف است با روز جهانی زمین پاک.روزی که به همگان یادآوری می کند که بیشتر و بهتر مواظب و محافظ کره زمین، باشیم.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ