.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 72d2d41
 • بازدید از موزه تاریخ طبیعی درروز های 12و13 فروردین رایگان است
  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اذربایجان شرقی گفت : بازدید از موزه تاریخ طبیعی استان درروز های 13و12 فروردین ماه 98 رایگان است.
 • 1398/1/11 يكشنبه2019-03-31T19:10:35+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: حمید قاسمی  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در جمع خبر نگاران  گفت: علاقه مندان به طبیعت همزمان با روز جمهوری اسلامی و روزملی انس با طبیعت می توانند به صورت رایگان از موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی دیدن کنند.

   حمید قاسمی افزود: این اقدام جهت گرامیداشت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی و سیزده فروردین روز ملی انس با طبیعت و با هدف آشنایی بیشتر مردم با محیط زیست و تنوع زیستی استان و آگاهی رسانی به آنان درباره اهمیت حفظ طبیعت و حیات وحش صورت می گیرد.

  وی اظهار داشت : طبیعت، حیات وحش و تنوع زیستی میراث ارزشمندی است که بشر آن را از نسل های قبل به امانت گرفته و به نسل های بعدی بسپارد و حفاظت از آن، ریشه در اخلاق، فرهنگ و اعتقادات ملت ها دارد.

  قاسمی خاطرنشان کرد : در آذربایجان شرقی ۳۴۶ گونه جانوری موجود است که شامل ۵۲ گونه پستاندار، ۲۲۵ گونه پرنده، ۳۷ گونه خزنده، ۶ گونه دوزیست و ۲۷ گونه ماهی می شود.

  وی اضافه کرد: عمده ‌ترین گونه ‌های پستانداران و پرندگان حمایت شده یا کمیاب که در چتر حمایت این اداره کل قرار دارند، عبارتند از مارال، شوکا، پلنگ، خرس قهوه‌ای، کل و بز وحشی، سیاه گوش، گربه وحشی و پرندگان حمایت شده‌ ای همچون سیاه خروس، قرقاول، دراج، طرلان و سایر پرندگان شکاری و طیف وسیعی از پرندگان کوچک (پاسری فرم‌ها) از آن جمله هستند.

  مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی اعلام کرد:علاوه بر آن زیستگاه‌ های آبی مهم و با ارزشی در استان نظیر تالاب بین‌المللی قوریگل و تالاب‌ های حاشیه دریاچه ارومیه، جنگل‌ها و زیستگاه‌های حاشیه ارس و دریاچه‌های پشت سدها وجود دارد که مأمن پرندگان متنوع و حمایت شده، در حال انقراض و آسیب پذیر می‌ باشند.

  موزه تاریخ طبیعی تبریز دارای مجموعه های متنوع جانوری منحصر به فرد از جمله ۳۸ گونه پستاندار، ۴۹گونه پرنده، ۱۳ گونه خزنده، ۹ گونه آبزی، دو نوع سنگواره و نمونه هایی از سخت پوستان و بندپایان است و در روز ۱۳ فروردین از ساعت ۹ الی 14 به صورت رایگان در خدمت مسافران نوروزی و شهروندان عزیز خواهد بود.
  افزودنی است: این موزه در اول خیابان آزادی ، نرسیده به مسجد طوبی در طبقه اول اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی قرار دارد.

  كلمات كليدي : موزه تاریخ طبیعی،رایگان،روز جمهوری اسلامی

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ