منو
بيشتر
اخبار محیط زیست استان
کارگروه پسماند هشترود
1397/2/23 يكشنبه پسماند هشترود با پنج میلیارد ریال به صورت اصولی دفع می شود فرماندار هشترود با بیان اینکه برای دفع اصولی پسماند این شهر پنج میلیارد ریال هزینه شده گفت: این محل از هر نظر آماده بهره برداری بوده و مانع حقوقی ندارد. به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: امین امینیان در جلسه کارگروه پسماند این شهرستانکه با حضور حسن عباس نژاد معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تشکیل گردیده بود  اظهار کرد: حفاظت و صیانت از محیط زیست باید جزو الویت ها قرار گیرد.
وی گفت: سونامی پلاستیک در کشور به راه افتاده و محیط زیست را تهدید می کند و اگر سریعا به این امر توجه نشود در آینده با مشکل بزرگ زیست محیطی روبرو می شویم.
وی با تاکید بر تهیه طرح جامع مدیریت پسماند در شهرستان افزود: ما نیازمند بانک اطلاعات و مدیریت در امر پسماند هستیم تا بتوانیم هدف گذاری کارشناسی شده برای آینده داشته باشیم.
فرماندار هشترود افزود: در بحث نخاله های ساختمانی نیز شهرداری باید رسیدگی و تذکر های لازم را اعمال کند و در صورت لزوم با همکاری مراجع قانونی اقدامات لازم را انجام دهد.
عباس نژاد معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان در ادامه با تاکید برمدیریت پسماند در تمامی شهرها و روستاهای استان گفت: اگر پسماند به روش اصولی مدیریت نشود تبدیل به یک معضل زیست محیطی خواهد شد.
وی افزود:  با برنامه ریزیهای صورت گرفته تمامی مراکز دفن زباله در سطح استان بایستی مطابق قوانین و ضوابط محیط زیستی باشند.
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان گفت: حفظ محیط زیست یک وظیفه همگانی است و امیدواریم بتوانیم با آموزش های عمومی و فرهنگ سازی در این زمینه گامهای موثری برداریم.
شهرستان هشترود با وسعت یک هزار و 990 کیلومتر مربع و حدود 57 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری تبریز واقع شده و از شمال با بستان آباد، از شرق با میانه، از غرب با مراغه و از جنوب با چاراویماق همجوار است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ