منو
بيشتر
اخبار برگزیده
حمید قاسمی
1397/11/4 پنجشنبه تداوم آلودگی هوای تبریز در سومین روز پیاپی مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: هوای کلانشهر تبریز امروز/پنج شنبه/ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
حمید قاسمی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس آخرین آمار استخراجی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در تبریز اکنون شاخص آلودگی هوا نسبت به ذرات معلق 2.5 میکرون 113 و به حالت ناسالم برای گروه های حساس رسیده است.
وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر وارونگی دما و پایداری جوی در روزهای آینده کیفیت هوای تبریز می تواند در وضع ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.
قاسمی گفت: از ابتدای سال جاری تا دی ماه امسال شهروندان تبریزی 103 روز پاک، 181 روز سالم ، 17 روز ناسالم برای گروه های حساس، 3 روز ناسالم و یک روز بسیار ناسالم را سپری کردند.
وی اظهار داشت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان دهنده افزایش 8 روز پاک و 39 روز سالم و کاهش 11 روز ناسالم برای گروه های حساس و هشت روز ناسالم برای تمامی گروه هاست. 
وی بیان کرد: برای جلوگیری از آسیب های جدی، کودکان و سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی از حضور در فضاهای باز خودداری و در صورت ضرورت از ماسک استفاده کنند. 
معاون توسعه و پیش بینی مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی نیز به ایرنا گفت: نقشه های پیش یابی هواشناسی شرایط پایدار جوی و افزایش نسبی دما در سه روز آینده در استان را نشان می دهد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ