منو
بيشتر
اخبار برگزیده
هوای پاک ایلخچی
1397/11/2 سه‌شنبه گرامیداشت روز هوای پاک در ایلخچی با شعار «هوای پاک؛ مسئولان و مردم» مراسم گرامیداشتی به مناسبت روز ملی هوای پاک در ایلخچی و با حضور دانش آموزان مقاطع مختلف این شهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، در این مراسم که با حضور فرماندار اسکو، رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسکو، مسئولان اداره کل حفاظت محیط زیست استان و دیگر مسئولان این شهرستان برگزار شد، برنامه های آموزشی و فرهنگی برای دانش آموزان در مدرسه سالک ایلخچی اجرا شد.
فرماندار اسکو در این مراسم بر اهمیت توجه به محیط زیست و حفاظت از آب، خاک و هوا تاکید کرد و گفت: کودکان و نوجوانان بهترین کسانی هستند که می توانند آموزش های زیست محیطی را بپذیرند و در آینده آموزش دهند.
مرتضی محمدزاده به روند تخریب محیط زیست اشاره کرد و افزود: روند تخریب محیط زیست در سال های گذشته سرعت بسیاری گرفته است و اگر همین روند ادامه پیدا کند، انسان در سال های آینده با مشکلات بزرگتری مواجه خواهد شد.
وی ادامه داد: لازم است همه مردم و دستگاه های دولتی در حفظ محیط زیست برای نسل کنونی و آیندگان اهتمام ورزند تا شاهد بهبود شرایط زیست محیطی منطقه و کشور باشیم.
رئیس اداره آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی هم در این مراسم به شعار سال روز هوای پاک گفت: امسال روز هوای پاک با شعار «هوای پاک؛ مسئولان و مردم» برگزار می شود و این ضرورت مشارکت مردم در حفظ محیط زیست را گوشزد می کند.
علی علیپور افزود: آموزش و پرورش بستر آموزش فرهنگی نسل آینده است و این ارگان باید با مدیریت صحیح در آموزش کودکان و نوجوانان برای اصلاح ریشه ای مشکلات کشور در آینده اهتمام ورزد.
وی تاکید کرد: مشارکت مردم رکن اصلی حفاظت از محیط زیست است و اگر اراده مردم در حفظ محیط زیست نباشد، تلاش های سازمان های مسئول در این امر موفق نخواهند شد.
علیپور با اشاره بر اینکه خودروها در آلودگی هوا تاثیر بسزایی دارند، خاطرنشان کرد: خودروسازان برای کنترل آلایندگی خودروها باید کاتالیست نصب کرده و خودروهای با تکنولوژی روز تولید کنند، اما کاتالیست های نصب شده بر برخی خودروها، کارکرد واقعی نداشته اند و هنوز هم بسیاری از خودروهای داخلی از استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارند.
این گزارش می افزاید، این مراسم با اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی ادامه یافت  و در پایان جوایزی به دانش آموزان نمونه اهداء شد.
انتهای پیام/
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ