منو
بيشتر
اخبار برگزیده
پلمپ چرمشهر
1397/10/16 يكشنبه رئیس اداره حفاظت محیط زیست تبریز خبر داد؛ پلمپ سه واحد متخلف و آلاینده زیست محیطی دیگر در شهرک صنعتی چرمشهر تبریز/ لزوم رعایت دقیق ضوابط زیست محیطی در مدیریت پسماند صنایع رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تبریز از پلمپ سه واحد متخلف و آلاینده زیست محیطی دیگر در شهرک چرمشهر تبریز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، "شهنام اشتری" با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران افزود: پس از چندین مرتبه صدور اخطاریه کتبی به واحدهای آلاینده زیست محیطی، این واحدهای متخلف با حکم مقام قضایی پلمپ شدند.
وی تاکید کرد: رعایت ضوابط و استانداردهای زیست محیطی در مدیریت پسماند و فاضلاب همه صنایع و بخصوص شهرک صنعتی چرمشهر الزامی است.
این مقام مسئول حفاظت محیط زیست استان از همکاری دستگاه قضایی در برخورد با متخلفان زیست محیطی تشکر کرد و گفت: دستگاه قضایی کمال همکاری را در برخورد با متخلفان زیست محیطی انجام داده که شایسته تقدیر است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تبریز با اشاره به پلمپ 5 واحد آلاینده چرمسازی دیگر در روزهای اخیر، افزود: متاسفانه شهرک چرمشهر و واحدهای متخلف آن یکی از منابع مهم آلایندگی در سطح کلان شهر تبریز هستند و حفاظت محیط زیست بدون اغماض با متخلفان زیست محیطی برخورد می کند.
اشتری گفت: مسئولان شهرک چرمشهر باید نظارت کافی بر واحدهای فعال در این شهرک را داشته باشند تا پساب و پسماندهای این واحدها به درستی مدیریت شود.
وی از افزایش پایش های زیست محیطی در 24 ساعت شبانه روز خبر داد و تاکید کرد: حفاظت محیط زیست شهرستان تبریز پایش های مستمر و دوره ای را از واحدهای فعال در شهرک چرمشهر و دیگر مناطق صنعتی تبریز را انجام می دهد و در صورت تخلف از ضوابط زیست محیطی، اخطارها و برخوردهای قانونی لازم انجام خواهد داد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست تبریز در پایان با تاکید بر اینکه حفاظت از محیط زیست وظیفه قانونی همه آحاد جامعه است، افزود: همه مردم و فعالان صنعتی باید در حفظ محیط زیست تبریز همکاری کنند تا شاهد محیطی سالم و عاری از هر گونه آلودگی در کلان شهر تبریز باشیم.
این گزارش می افزاید، این دومین مرحله طی ماه اخیر است که حفاظت محیط زیست شهرستان تبریز اقدام به برخورد قضایی با متخلفان زیست محیطی در شهرک چرمشهر می کند.


لینک گزارش تصویری مرتبط
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ