اخبار استان

طرح پاکسازی جاده های استان آذربایجان شرقی اجرایی می شود

طرح پاکسازی جاده های استان آذربایجان شرقی اجرایی می شود

معاون پایش و نظارت حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی گفت: پا کسازی زباله های حاشیه جاده های استان آذربایجان شرقی را به طور جد پیگیر هستیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: رضا فدایی معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با مسئولین دستگاههای ذیربط طرح جاده های پاک در استان اجرا خواهد شد.
فدایی گفت: این زباله ها که توسط عده معدودی از رانندگان ، مسافرین و گردشگران در طبیعت کنار محورها و داخل دهانه پلها رها می گردند که علاوه بر از بین بردن محیط زیست، منظره ناخوش آیندی را در محورهای مواصلاتی ایجاد می نمایند.
وی افزود: تخلیه نخاله ساختمانی در حریم و طول جاده‌ها منع قانونی دارد و با متخلفین باید برابر قوانین برخورد می شود.
فدایی گفت: بر اساس ماده 7 قانون مدیریت پسماندها، مدیریت و نظارت اجرایی بر پسماندهای شهری و ساماندهی نخاله‌های ساختمانی بر عهده شهرداری است.
وی گفت: بر اساس ماده  10 قانون مدیریت پسماند بخشداری‌ها باید بر اساس شیوه نامه‌های ارسالی از طرف و‌زارت کشور نسبت به جمع‌آو‌ری، حمل و دفع پسماندهای عادی بین‌راهی از قبیل پسماندهای رستوران‌ها، پمپ ‌بنزین‌ها و سایر تأسیسات اطراف راه‌ها و حریم راه‌ها اقدام و راهداری‌ها باید در مدیریت پسماندهای حریم جاده‌ها و اماکن بین‌راهی با بخشداری‌ها همکاری نمایند.
معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان امیدواری کرد:   همه افراد به حقوق شهروندی در حوزه محیط زیست توجه کرده و از هر گونه اقدامی که سبب تخریب و یا آلودگی محیط زیست می شود خودداری کنند.


بيشتر
سال 1399سال جهش تولید