اخبار استان

کشف ۲۲ قطعه کبک زنده در یک کارگاه آجر پزی در شهر تبریز

فرد متخلف در شهر تبریز که اقدام به زنده گیری و نگهداری ۲۲ قطعه کبک در کارخانه آجر پزی کرده بود از سوی مامورین یگان حفاظت محیط زیست شناسایی و پرندگان گرفتار به آغوش طبیعت بازگردانده شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: حسین فایق فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گفت: طی گزارش واصله مبنی بر زنده گیری و نگهداری غیر مجاز کبک در یکی از آجرپزی ها توسط کارگران این مجموعه مامورین یگان حفاظت محیط زیست سریعا به محل اعزام و تعداد ۲۲ قطعه کبک زنده که در دام فرد متخلف گرفتار شده بودند را کشف کردند.
وی افزود: فرد متخلف از محل متواری و بعلت قفل بودن درها تعداد ۱۵ قطعه از کبک ها ضبط و ۷ قطعه در محل جا ماند.
فایق گفت:طبق بررسی و حضور میدانی مامورین یگان حفاظت محیط زیست مقرر شد که هویت فرد متخلف از سوی صاحب کارخانه معرفی و ۷ قطعه کبک محبوس در اتاق در بسته نیز سریعا به اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی تحویل داده شود.
وی گفت:همچنین پرونده این متخلف به جرم زنده گیری و نگهداری کبک در حال تکمیل و متخلف طی روزهای آتی جهت رسیدگی به تخلف محیط زیستی صورت گرفته به مقامات قضایی معرفی خواهد شد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گفت: با بررسی وضعیت کبک ها هیچگونه مشکلی در رهاسازی مشاهده نشد و تمامی کبک ها در کوه عون ابن علی تبریز داخل فنس بزرگ رهاسازی شدند.

 
بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد