اخبار استان

امضا تفاهم نامه مشترک ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی

تفاهم نامه همکاری مشترک ما بین ادارات کل حفاظت محیط زیست و بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی امضا شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: این تفاهم نامه همکاری مشترک با حضور مدیران کل حفاظت محیط زیست و بنیاد شهید و امور ایثارگران در محل اداره کل حفاظت محیط زیست استان امضا شد.
حمید قاسمی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت: این تفاهم نامه با هدف ایجاد و توسعه همکاری های فرهنگی و اجتماعی در راستای حفاظت محیط زیست، تسهیل و اولویت دهی به اجرای پروژه های فرهنگی و اجتماعی در این راستا  تقویت توان علمی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی خانواده های معظم شاهد و امور ایثارگران آذربایجان شرقی و همکاری در ایجاد تحول بنیادی در نگرش به محیط زیست با استفاده از کلیه ظرفیتهای بالقوه می باشد.
وی افزود: یکی از مفاد این تفاهم نامه تشکیل شورای مشورتی ایثار حفاظت محیط زیست و برگزاری مرتب جلسات این شورا در اداره کل می باشد که امیدواریم با تشکیل این شورا بتوانیم گامهای مهمی در حفظ محیط زیست بر داریم.
در ادامه عباس پورحسن مدیرکل بنیاد آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه توسعه همکاری و تعامل فرا سازمانی در تمامی عرصه‌ها موجبات بهره‌گیری از فرصت‌های جدید را فراهم می‌سازد تصریح کرد: اولویت‌دهی به اجرای پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی با رویکرد بهره‌گیری از ظرفیت‌های خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از اهمیت شایان توجهی برخوردار است.
وی با ابراز خرسندی از اجرای تفاهم‌نامه فی‌مابین بنیاد و محیط زیست خاطرنشان کرد: بهره‌مندی از امکانات و پتانسیل‌های مشترک، تجربیات و توان فکری، علمی، پژوهشی، فرهنگی، کتابخانه‌ای، ارتباطات ملی و بین‌المللی، معرفی نخبگان و فعالین جامعه ایثارگری جهت بهره‌گیری از ظرفیت این عزیزان در راستای اهداف و فعالیت‌های زیست محیطی از جمله موارد این تفاهم‌نامه است.
گفتنی است، در این نشست در خصوص وضعیت اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر در آن اداره کل نیز گفتگو شد.
افزودنی است:این تفاهم نامه در 9 ماده و 30 بند و در 2 نسخه تنظیم گردیده است.


 
بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد