اخبار استان

بازسازی معادن گامی مهم برای حفظ محیط زیست است

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در جلسه بررسی وضعیت زیست محیطی معدن مس سونگون گفت: بازسازی و احیا معادن بعد از بهره برداری گامی مهم برای حفظ محیط زیست و توسعه پایدار است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: حمید قاسمی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان با تاکید بر اهمیت بازسازی معادن، گفت: احیای اکولوژیکی و بازسازی معادن بخش مهمی از استراتژی توسعه پایدار بوده و امروزه در برخی از کشورهای جهان این امر انجام گرفته و مدیریت معدن مس سونگون در این راستا می تواند با بازسازی این معدن الگوی موفقی در کشور باشد.

وی گفت: استفاده از مواد معدنی از سویی جز ضروریات اولیه زندگی انسانها بوده و از سویی دیگر تغییرات توپوگرافی و اثرات زیست محیطی  ناشی از معدنکاری و تاثیر آن بر سلامت انسان قابل چشم پوشی نیست و در این راستا تنها راهی که می‌توان به این دو هدف که ظاهرا متقابل یکدیگرند رسید عملیات  تکمیل و بازسازی معادن می‌باشد.

قاسمی در ادامه با تقدیر از اقدامات زیست محیطی معدن مس سونگون گفت: عدم مدیریت صحیح در تمامی صنایع و معادن می تواند باعث آلودگی محیط زیست شود.

افزودنی است: در ادامه شریفی مدیرعامل مس آذربایجان مشاوران علمی و دانشگاهی معدن مذکورنیز مطالبی را عنوان و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان از اقدامات زیست محیطی معدن بازدید و مسائل و مشکلات زیست محیطی این مجموعه را از نزدیک بررسی و دستورهای لازم برای رفع مشکلات را صادر کرد.

بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد