اخبار استان

رئیس اداره محیط زیست شهرستان تبریز گفت: دود غلیظی که توجه برخی از شهروندان را جلب کرده ناشی از نقص فنی در پالایشگاه تبریز است.

1399/3/8 پنجشنبه
.
نجات یک بهله پرنده نادر در شهرستان اهر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اهر از نجات یک گونه پرنده نادر و کمیاب به نام «شاه جغد شاخدار» توسط یک شهروند دوستدار طبیعت در این شهرستان خبر داد.

1399/3/8 پنجشنبه
.
دفتر منطقه‌ای ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی فعال است یا نه؟

از زمانی که ستاد احیای دریاچه ارومیه در سطح کشور تشکیل شد دفاتر منطقه‌ای ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز در استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی ایجاد شد و تاکنون نیز فعالیت این دفاتر تدوام دارد.سال گذشته، با اعمال قانون منع به کارگیری بازنشستگان، «خلیل ساعی» دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی، به فعالیت خود در این دفتر پایان داد، با خداحافظی ساعی از این سمت، حواشی بسیاری در رابطه با فعالیت یا عدم فعالیت دفتر این ستاد در استان مطرح شد.

1399/3/7 چهارشنبه
.
عامل شکار سیاه‌گوش در شهرستان ورزقان شناسایی شد

فرد متخلف در شهرستان ورزقان استان آذربایجان شرقی که پس از صید سیاه گوش، این حیوان را مورد آزار قرار داده بود، شناسایی و به مراجع قضایی معرفی می شود.

1399/3/5 دوشنبه
.
برخورد با عوامل کشته شدن سیاه گوش در ورزقان

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در پی انتشار تصویری از  به دار آویخته شدن یک قلاده سیاه گوش در ورزقان دستور شناسایی و برخورد با عوامل این اقدام غیر انسانی را داد.

1399/3/5 دوشنبه
.
پیام تبریک مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی به مناسبت عید سعید فطر

حمید قاسمی مدیر کل حفاظت محیط زییست آذربایجان شرقی در پیامی فرا رسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت.

1399/3/4 يكشنبه
بيشتر

عکس

بيشتر

فیلم

اخبار استان

بيشتر

آموزش و فرهنگ سازی

اخبار دریاچه ارومیه

تضمین معیشت جوامع محلی پیرامون دریاچه ارومیه از طریق اجرای طرح‌های اشتغال جایگزین، رویکردی برای حفظ حیات در بخش این پهنه آبی در محدوده آذربایجان‌شرقی بوده که در قالب پرورش شتر، کشت زعفران، فرآوری گیاهان دارویی، کاشت پسته و کلزا و اشتغال با کمک‌های صندوق خرد روستایی از چند سال قبل آغاز شده است.

1398/7/24 چهارشنبه
.
پرورش خوشه‌های انگور کشمش به وزن پنج کیلوگرم از طریق بکارگیری تکنیک های نوین کشاورزی در آذربایجان شرقی

علی ارواحی، مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران از پرورش خوشه‌های انگور کشمش به وزن پنج کیلوگرم از طریق بکارگیری تکنیک های نوین کشاورزی در شهرستان ملکان استان آذربایجان شرقی خبر داد.

1398/7/13 شنبه
.
سمفونی آرتمیاوفلامینگو دردریاچه/نبض حیات درفیروزه آذربایجان میتپد

تبریز- این روزها حال دریاچه ارومیه خوب است؛ صدای موج‌های خروشان و آواز فلامینگوها مردم را به خاطرات گذشته بازگردانده، اما هنوز چند قدمی تا احیای کامل فاصله دارد.

1398/3/26 يكشنبه
بيشتر

جوابیه

پاسخ اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی به اظهارات نماینده مجلس/ نظرات کارشناسی محیط زیست تحت تأثیر حاشیه سازی قرار نمی گیرد.
 اظهارات نماینده محترم تبریز غیرواقعی وغیر کارشناسی است    
بيشتر

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 957278
تعداد بازديد کنندگان سايت: 128752472 تعداد بازديد زيرپورتال: 1577289 اين زيرپورتال امروز: 292 سایت در امروز: 8332 اين صفحه امروز: 74 دريافت RSS در امروز: 8064 دريافت RSS صفحه: 0

آخرین به روز رسانی

پنجشنبه 8 خرداد 1399 12:50:42
سال 1398  سال رونق توليد