اخبار استان

پایش شبانه واحد های صنعتی در آذربایجان شرقی

پایش شبانه واحد های صنعتی در آذربایجان شرقی

مدیر کل  حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از پایش شبانه واحدهای صنعتی استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، حسن عباس نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت: با توجه به فرارسیدن فصل سرما و امکان ایجاد پدیده وارونگی و پایداری آلاینده ها که یکی از دلایل اصلی آلودگی هوای کلانشهر تبریز می باشد این طرح به اجرا گذاشته شده است.
وی افزود:یکی از اهداف اجرای این طرح شناسایی و برخورد با منابع آلاینده محیط زیست و جلوگیری از تخلف در خارج از ساعت های اداری می باشد.
عباس نژاد همچنین گفت: ارتقا کیفی شاخص های زیست محیطی واحد های تولیدی و خدماتی در استان و انجام اصلاحات لازم از دیگر اهداف اجرای این طرح است.
عباس نژاد با اشاره به اینکه این طرح در سنوات گذشته نیز در استان اجرا می شد، عنوان کرد: این امر بیانگر اهمیت موضوع محیط زیست و به ویژه سلامت مردم در حوزه محیط زیست استان است و بدون شک با اجرای این طرح صنایع و و واحدهای تولیدی به سمت توسعه پایدار حرکت خواهند کرد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با بیان اینکه همکاری و تعامل بسیار خوبی مابین واحدهای تولیدی و ارگانهای اجرایی در راستای حفظ محیط زیست استان برقرار است، گفت:حفظ محیط زیست نیازمند همکاری و تعامل مابین مردم ، دستگاههای اجرایی و صنایع است.
وی اضافه کرد:این گروه ها در بازدید های دوره ای و سرزده از واحد ها و مناطق مختلف استان ضمن شناسایی منابع آلاینده آب، هوا و خاک طبق مقررات برخورد می کنند.
وی در ادامه افزود: در همین راستا از مردم درخواست می شود با رعایت مسائل زیست محیطی، موارد تخلف را به شماره های 33343513 و یا سامانه تلفن گویای 1540 اطلاع دهند.
بيشتر
سال 1399سال جهش تولید