اخبار استان

هوای تبریز ناسالم برای همه گروهها

هوای تبریز ناسالم برای همه گروهها

مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: شاخص کیفیت هوای تبریز امروز دوشنبه، در وضعیت ناسالم برای همه گروهها قرار داشته و میزان آلودگی هوای تبریز امروز به صورت نسبی کاهش دارد.

داود قاسم زاده روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبر نگاران اظهار کرد: میانگین شاخص کیفیت هوای تبریز امروز ، برابر با 152 بوده و برای همه گروه‌های  ناسالم است. 

وی افزود: در وضعیتی که هوا برای همه گروهها ناسالم است، توصیه می‌شود با مشارکت عمومی از هرگونه فعاليتی كه منجر به افزايش آلودگي هوا گردد خودداری شود.
وی افزود:افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت  در خارج از منزل خودداری کنند.
 قاسم زاده صرفه جویی در مصرف انرژی، پرهیز ازتردد های غیر ضروری درون شهری ،مدیریت زمانی و مکانی سفرهای درون شهری و استفاده از حمل و نقل عمومی و عمل به توصیه های زیست محیطی را از راههای موثر در کاهش آلودگی هوا دانست.
  شاخص آلودگی از ۰ تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰هوای سالم، از ۱۰۰ الی ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و هم‌چنین از ۱۵۰ الی ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.

بيشتر
سال 1399سال جهش تولید