اخبار استان

بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی از طرح های انتقال آب به دریاچه ارومیه

بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی از طرح های انتقال آب به دریاچه ارومیه

رییس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی از بازدید تعدادی از نمایندگان استان از طرحهای انتقال آب ستاد احیا دریاچه ارومیه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: یوسف داودی رییس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در حاشیه بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی استانهای آذربایجان شرقی  با تقدیر از اقدام سازمان حفاظت محیط زیست و ستاد احیا دریاچه ارومیه گفت: این بازدید با حضور 6 نماینده از استان و تعدادی از نمایندگان آذربایجان غربی و با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست انجام شد.
وی افزود: این طرح یکی از طرحهای عظیم انتقال آب بوده که با اعتباری بالغ بر 24 هزار میلیارد ریال توسط ستاد احیا دریاچه ارومیه و قرارگاه خاتم الانیبا اجرا شده و تا کنون بیش از 95 درصد پیشرفت دارد.
وی افزود: این طرح ملی دارای سد، کانال روباز و بیش از 35 کیلومتر تونل است که با تکمیل آن بیش از 600 میلیون متر مکعب آب سالانه به دریاچه ارومیه انتقال خواهد یافت.
وی هدف از این را بازدید اطلاع از آخرین وضعیت پیشرفت پروژه و مساعدت برای تامین اعتبار و اتمام پروژه در موعد مقرر دانست.
رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در پایان از تلاش و همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی  و ستاد احیا دریاچه ارومیه جهت هماهنگی این بازدید تقدیر کرد.  

 
بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد