اخبار استان

کشف ۲۲ قطعه کبک زنده در یک کارگاه آجر پزی در شهر تبریز

کشف ۲۲ قطعه کبک زنده در یک کارگاه آجر پزی در شهر تبریز

فرد متخلف در شهر تبریز که اقدام به زنده گیری و نگهداری ۲۲ قطعه کبک در کارخانه آجر پزی کرده بود از سوی مامورین یگان حفاظت محیط زیست شناسایی و پرندگان گرفتار به آغوش طبیعت بازگردانده شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: حسین فایق فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گفت: طی گزارش واصله مبنی بر زنده گیری و نگهداری غیر مجاز کبک در یکی از آجرپزی ها توسط کارگران این مجموعه مامورین یگان حفاظت محیط زیست سریعا به محل اعزام و تعداد ۲۲ قطعه کبک زنده که در دام فرد متخلف گرفتار شده بودند را کشف کردند.
وی افزود: فرد متخلف از محل متواری و بعلت قفل بودن درها تعداد ۱۵ قطعه از کبک ها ضبط و ۷ قطعه در محل جا ماند.
فایق گفت:طبق بررسی و حضور میدانی مامورین یگان حفاظت محیط زیست مقرر شد که هویت فرد متخلف از سوی صاحب کارخانه معرفی و ۷ قطعه کبک محبوس در اتاق در بسته نیز سریعا به اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی تحویل داده شود.
وی گفت:همچنین پرونده این متخلف به جرم زنده گیری و نگهداری کبک در حال تکمیل و متخلف طی روزهای آتی جهت رسیدگی به تخلف محیط زیستی صورت گرفته به مقامات قضایی معرفی خواهد شد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گفت: با بررسی وضعیت کبک ها هیچگونه مشکلی در رهاسازی مشاهده نشد و تمامی کبک ها در کوه عون ابن علی تبریز داخل فنس بزرگ رهاسازی شدند.

 
بيشتر
سال 1399سال جهش تولید