اخبار استان

نشست مجازی دبیران تشکلهای زیست محیطی با مدیران حفاظت محیط زیست

نشست مجازی دبیران تشکل های زیست محیطی استان آذربایجان شرقی با مدیران استانی و کشوری حفاظت محیط زیست برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: ویدئو کنفرانس نشست هم اندیشی با دبیران تشکلهای محیط زیستی استان با حضور حمید قاسمی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان، ژیلا مهدی آقایی مدیر کل مشارکتهای مردمی و مسئولیت های اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست با موضوع "آسیب شناسی ایفای نقش مشارکت و تعامل سازمان های مردم نهاد" در  شهریور ماه برگزار گردید.
در این نشست آقایی با پاسخ به تمامی موارد ابهام و سوالات مطرح شده توسط سمن ها، به تشریح سیاست های سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص مشارکت سازمان های مردم نهاد و همچنین برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت آموزش همگانی و مسئولیت اجتماعی پرداختند.
در ابتدای جلسه حمید قاسمی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان با بیان چالش های محیط زیستی استان افزودند: تجربه نشان داده است یکی از راهکارهای اصلی حل مشکلات زیست محیطی همراهی مردم است و ضروری است در این مسیر از حکمرانی دولتی به سمت حکمرانی مبتنی بر اراده مردم حرکت کنیم.
وی افزود: در سیاست های کلی محیط زیست ابلاغی مقام معظم رهبری، نسبت به استفاده از مشارکت مردم در حل بحران های محیط زیستی کشور تاکید شده است و شایسته است فعالان عرصه محیط زیست نیز برای تقویت سرمایه های اجتماعی در این حوزه از جزئی نگری پرهیز و نگاهی کلان و جامع داشته باشند.
قاسمی گفت:افزایش سطح آگاهی های زیست محیطی در میان مردم و همکاری داوطلبانه سازمان های مردم نهاد و جوامع محلی  مهم ترین اولویت در حفاظت از محیط زیست استان است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بررسی و آسیب شناسی جایگاه سازمان های مردم نهاد و چرایی نوسان جایگاه و فعالیت سمن ها بر اثر تغییر سیستم های مدیریتی را ضروری دانست و گفت:سازمان های مردم نهاد باید در جایگاه واقعی خود به عنوان دیده بان های مطمئن و دلسوز عملکرد دولت ها قرار گیرند.
افزودنی است: در این جلسه دبیران تشکل های زیست محیطی استان به بیان دیدگاهها و مطالبات خود پرداختند.
 
بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد