اخبار استان

نشست مجازی دبیران تشکلهای زیست محیطی با مدیران حفاظت محیط زیست

نشست مجازی دبیران تشکلهای زیست محیطی با مدیران حفاظت محیط زیست

نشست مجازی دبیران تشکل های زیست محیطی استان آذربایجان شرقی با مدیران استانی و کشوری حفاظت محیط زیست برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: ویدئو کنفرانس نشست هم اندیشی با دبیران تشکلهای محیط زیستی استان با حضور حمید قاسمی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان، ژیلا مهدی آقایی مدیر کل مشارکتهای مردمی و مسئولیت های اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست با موضوع "آسیب شناسی ایفای نقش مشارکت و تعامل سازمان های مردم نهاد" در  شهریور ماه برگزار گردید.
در این نشست آقایی با پاسخ به تمامی موارد ابهام و سوالات مطرح شده توسط سمن ها، به تشریح سیاست های سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص مشارکت سازمان های مردم نهاد و همچنین برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت آموزش همگانی و مسئولیت اجتماعی پرداختند.
در ابتدای جلسه حمید قاسمی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان با بیان چالش های محیط زیستی استان افزودند: تجربه نشان داده است یکی از راهکارهای اصلی حل مشکلات زیست محیطی همراهی مردم است و ضروری است در این مسیر از حکمرانی دولتی به سمت حکمرانی مبتنی بر اراده مردم حرکت کنیم.
وی افزود: در سیاست های کلی محیط زیست ابلاغی مقام معظم رهبری، نسبت به استفاده از مشارکت مردم در حل بحران های محیط زیستی کشور تاکید شده است و شایسته است فعالان عرصه محیط زیست نیز برای تقویت سرمایه های اجتماعی در این حوزه از جزئی نگری پرهیز و نگاهی کلان و جامع داشته باشند.
قاسمی گفت:افزایش سطح آگاهی های زیست محیطی در میان مردم و همکاری داوطلبانه سازمان های مردم نهاد و جوامع محلی  مهم ترین اولویت در حفاظت از محیط زیست استان است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بررسی و آسیب شناسی جایگاه سازمان های مردم نهاد و چرایی نوسان جایگاه و فعالیت سمن ها بر اثر تغییر سیستم های مدیریتی را ضروری دانست و گفت:سازمان های مردم نهاد باید در جایگاه واقعی خود به عنوان دیده بان های مطمئن و دلسوز عملکرد دولت ها قرار گیرند.
افزودنی است: در این جلسه دبیران تشکل های زیست محیطی استان به بیان دیدگاهها و مطالبات خود پرداختند.
 
بيشتر
سال 1399سال جهش تولید