اخبار استان

محیط زیست متولی رسیدگی به آلاینده‌هاست

خلیل‌الهی رئیس کل دادگستری استان در جمع اصحاب رسانه به بیان وضعیت قضایی استان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی به نقل از آناج، موسی خلیل‌الهی رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی در جمع خبرنگاران به تشریح وضعیت قضایی حوزه مدیریت خود پرداخت.
 

وی با اشاره به اولویت‌های قضایی استان اظهار داشت: عملکرد دادگستری استان بر مبنای برنامه‌های تحولی استوار است. حضور آیت‌الله رئیسی در راس قوه قضاییه باعث اعتماد دوباره مردم به دستگاه قضایی کشور شد.

 

نجات 17 کارخانه از ورشکستگی
 

وی با بیان اینکه همت دادگستری استان بر تحقق اقتصاد مقاومتی است یادآور شد: در سال 98 برای مشخص شدن وضعیت واحدهای تولیدی 52 نشست تخصص برگزار شد در همین حال 24 کارخانه در استان بر اثر اقدامات قضایی در استان از تعطیلی نجات یافتند. 17 کارخانه ورشکسته وجود داشت و به دنبال فردی صلاحیت دار بودیم که مدیریت را در اختیار بگیرد.

 

عدم تثبیت اراضی به نام دولت، پاشنه آشیل زمین‌خواری
 

خلیل‌الهی حفظ حقوق عامه را جزو وظایف ذاتی دستگاه قضایی عنوان کرد و گفت: جلوگیری از زمین‌خواری و حفظ اراضی و جنگل‌ها از مصادیق بارز مبارزه با زمین‌خواری است، متاسفانه زمین بسیار سودآور بوده و عده‌ای به طمع منافع اقتصادی آن دست به این کار می‌زنند،مشکل اصلی که در این زمینه وجود دارد عدم تثبیت اراضی به نام دولت است و کارگروهی متشکل از سازمان‌های مربوطه موظف شدند تا اراضی که به نام سازمان‌های دولتی است را ثبت کنند. در همین حال، ۲۷۷هزار هکتار اراضی دولتی  بعد از پیگیری دادگستری استان به نام دولت تثبیت شده و 948 هکتار از اراضی که در اختیار افراد قرار داشت بازپس گیری شد. در مورد مشکل اراضی صوفیان هم جلساتی با رئیس اوقاف کشور و مسئولین استانی برگزار کردیم تا این مشکل نیز برطرف شود.

 

تخلفات معدن اندریان عمدی است
 

خلیل‌الهی آلایندگی معدن اندریان را عمدی دانست و تصریح کرد: با همکاری  پلیس اطلاعات اخیرا اقدامات مناسبی انجام شده که در یک ماه آینده به طور مفصل منتشر خواهد شد، دادگستری استان در موضوع اندریان در  سه حوزه ورود کرده است، تخلفاتی در این زمینه انجام گرفته ولی باید یادآور شد متخلفین معدن اندریان فقط مردم عادی نبودند، افرادی با هویت‌های مشخص در این معدن طلا تخلف کردند.


 

محیط زیست متولی رسیدگی به آلاینده‌هاست
 

وی در پاسخ به سوال آلایندگی پالایشگاه و پتروشیمی تبریز گفت: برنامه‌های مدونی از سوی این دو واحد صنعتی ارائه شده که  محیط زیست متولی بررسی و رسیدگی و تایید این برنامه‌هاست،  اگر برنامه‌های ارائه شده تایید نشوند این دو واحد پلمپ خواهد شد. 

انتهای پیام/

بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد