اخبار استان

تشدید نظارتهای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در ایام نوروز/ ممنوعیت ورود به مناطق چهارگانه /تعطیلی موزه های تاریخ طبیعی و فسیلی استان

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از آماده باش نیروهای این اداره کل در تمامی مناطق تحت مدیریت استان در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: حمید قاسمی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان با تبریک فرا رسیدن سال نو گفت: این طرح در دوبخش یگان حفاظت محیط زیست که وظیفه نظارت و جلوگیری از تخریب ، تصرف و تعرض به مناطق تحت حفاظت این اداره کل و کارشناسان محیط انسانی که به صورت شبانه روزی واحدها و صنایع را از حیث آلایندگی کنترل می نمایند ،می باشد.
وی با اشاره به شرایط خاص کشور از لحاظ شیوع بیماری کرونا گفت: در این راستا ورود  افراد به تمامی مناطق تحت مدیریت ممنوع بوده و تمامی موزه های تاریخ طبیعی و فسیلی استان نیز تعطیل می باشد.
قاسمی با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات نوروزی زمینه برای بروز زمین‌خواری و کوه‌خواری نیز وجود دارد گفت: بسیاری از افراد در این روزها اقدام به کاشت درخت و یا دیوارکشی در زمین‌هایی بیرون از املاک خود می‌کنند؛ اما با نظارت و پایشی که ماموران یگان حفاظت محیط زیست در مناطق تحت حفاظت خواهند داشت و از طریق هماهنگی های صورت پذیرفته با نیروی انتظامی  ، دهیاری‌ها و استفاده از اطلاعات مردمی، جلوی این قبیل تخلفات گرفته می شود.
قاسمي اظهار كرد: با توجه به اخطاریه های ستاد بحران محيط بانان آمادگي كامل براي جلوگيري از خسارت سیل،هرگونه آتش سوزي جنگل ها، دفع حضور حيوانات زيان كار و وحشي از منطقه، رهاسازي موجودات گرفتار شده و جلوگيري از شكارهاي غير مجاز را دارند.
وی با تاكيد بر مشاركت عمومي مردم در حفظ و حراست از طبيعت زيباي الهي گفت: تلاش در راستاي حفظ منابع آب و خاك، جلوگيري از پراكنش زباله بويژه در اطراف جاده ها، طبیعت، رودخانه ها، چشمه ها و فضاهاي سبز و در نهايت رعايت موازين زيست محيطي ضروري است.
مديركل حفاظت محيط زيست آذربايجان شرقي در پایان از مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مراتب را با شماره تلفن041-33343513 به این اداره کل اطلاع دهند.


 
بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد