اخبار دریاچه ارومیه

ایران هر تهدیدی را قاطعانه پاسخ خواهد داد/ ضرورت توجه بی‌چون و چرای دولت به احیای دریاچه ارومیه/ توصیه به اعضای شورای تبریز

ایران هر تهدیدی را قاطعانه پاسخ خواهد داد/ ضرورت توجه بی‌چون و چرای دولت به احیای دریاچه ارومیه/ توصیه به اعضای شورای تبریز

امام جمعه تبریز با تاکید به اینکه ایران هر تهدیدی را قاطعانه پاسخ خواهد داد و از کسی هم در این زمینه اجازه نمی‌گیرد، گفت: جنجال‌های آمریکا نه تنها بین مردم ایران بلکه بین مسلمانان آزادیخواه جهان هیچ ارزشی نداشته و ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز در مصلای اعظم امام خمینی(ره) اظهار داشت: جنجال جدید دشمنان روی موشک دوربرد خرمشهر در رژه نیروهای مسلح است که بعد از آزمایش این موشک جنجال زیادی از سوی رسانه‌های غربی و ضدانقلاب شد.

وی با بیان اینکه پیشرفت‌های ایران در تجهیزات نظامی ثمره 4 دوره مقاومت و مجاهدت مردم است، گفت: ملت ایران است که در این زمینه تصمیم می‌گیرد همچنین پیشرفت‌های نظامی ایران هیچ ربطی به برجام و نشست‌های 1+5 نداشته و همه زیرسایه مجاهدت‌های چند ساله است.

امام جمعه تبریز با تاکید به اینکه جمهوری اسلامی ایران هر تهدیدی را قاطعانه پاسخ خواهد داد و از کسی هم در این زمینه اجازه نمی‌گیرد، یادآور شد: جنجال‌های آمریکا نه تنها بین مردم ایران بلکه بین مسلمانان آزادیخواه جهان هیچ ارزشی نداشته و نخواهد داشت.

آمریکا قصد دارد ایران را به مذاکره بر سر مسائل منطقه بکشاند

وی ابراز کرد: ادعای جدید آمریکا در خصوص جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اعمال برخی تحریم‌های جدید به دلیل دشمنی با سپاه از جمله اتفافات روز است، با توجه به اینکه در ماه‌های اخیر آمریکایی‌ها به شدت به دنبال بهانه برای نشان دادن  ایران در جایگاه نقض برجام بودند که با توجه به گزارشات آژانش بین‌المللی در خصوص پایبندی ایران به برجام این خواسته آمریکا محقق نشد، ترامپ بنا دارد با تمسک به بهانه‌های واهی و غیر از مسائل هسته‌ای، تحریم‌های جدیدی بر ایران اجرا کند که نشانگر نقض‌علنی یک جانبه برجام از سوی آنان خواهد بود.

آل‌هاشم، تحریم‌های جدید از سوی آمریکا  را معادل خروج یک جانبه آمریکا از برجام دانست و گفت: در صورت حماقت آمریکا در قرار دادن نام سپاه به عنوان تروریست‌ها هم صدا و هماهنگ خواهیم بود زیرا می‌دانیم آمریکا با این کار می‌خواهد  با اعمال فشار  ایران را به مذاکره‌ای جدید بر سر مسائل منطقه بنشاند.

نماینده ولی فقیه در استان اذعان داشت: این مسیر اشتباه بوده و تحریم‌های جدید هرگونه تعامل را از بین خواهد برد و جمهوری اسلامی ایران مصمم است که حق هرگونه اقدام را بر خود محفوظ دارد.

 توجه ویژه دولت به احیای دریاچه ارومیه

وی با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهور به استان گفت: باید در این سفر اهتمام ویژه‌ای به مسئله دریاچه ارومیه شود زیرا خشکی این دریاچه تهدید بزرگی برای شمال‌غرب خواهد بود و با اینکه اقدامات زیادی شده ولی لازم به عزم ملی است.

امام جمعه تبریز در ادامه خاطرنشان کرد: تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی به فرمان امام راحل یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای نظام بوده که با اینکه در اوایل انقلاب بنی‌صدر تلاش زیادی برای جداسازی روحانیون از بدنه ارتش کرد ولی این محقق نشد و سازمان عقیدتی سیاسی ایجاد شد.

جمهوری آذربایجان و درک مکتب اباعبدالله الحسین(ع)

وی با قدردانی از مسلمانان در برگزاری باشکوه عزاداری امام حسین(ع) افزود: روزنامه واشینگتن تایمز نسبت به عزاداری عاشورا جهان نوشته بود که نباید دولت ترامپ اجازه دهد جمهوری آذربایجان به ایرانی دیگر تبدیل شود، در حالی‌ که نمی‌دانند جمهوری آذربایجان در حال درک بهتر مکتب اباعبدالله الحسین(ع) هستند و هیچ‌کسی نمی‌تواند این شعله را خاموش کند.

انتقاد از برخی برنامه‌ها در پارک‌ها/ تاکید بر مرمت تابلوهای پارک مفاخر

وی تصریح کرد: طبق برخی گزارش‌ها، پارک‌های تبریز شاهد حضور باشکوه مردم از همه اقشار هستند که این جای امیدواری است ولی در کنار آن برخی برنامه‌های سخیف از جمله آهنگ‌های مبتذل و حضور زنان و مردان در کنار هم برای ورزش گزارش شده است.

امام جمعه تبریز در ادامه خواستار توجه متولیان برگزاری برنامه‌های فرهنگی در مجامع عمومی شد تا رعایت شئونات اسلامی را در نظر داشته باشند.  

خطیب جمعه تبریز به روز پیوند اولیا و مربیان اشاره و تصریح کرد: اولیا نباید مسوولان آموزش و پرورش را تنها بگذارند و همیشه پیگیر مسائل تربیتی کودکان خود باشند.

توصیه به اعضای شورا

وی در ادامه به تخریب برخی تابلوهای پارک مفاخر در تبریز اشاره کرد و گفت: شهرداری باید هر چه سریع‌تر در راستای مرمت تخریب‌ها اقدام کنند تا هفته آینده خبر حل این مشکل را به مردم بدهیم.

نماینده ولی فقیه در استان موضوع عدم امضای صورت‌جلسه انتخاب شهردار را مطرح کرد و افزود: توصیه‌ای در این رابطه به اعضای شورا شهر کردم که آنها نیز گوش کرده و صورت‌جلسه را امضا کردند و باید هر چه سریع‌تر اقدام به برطرف‌سازی نیازهای شهری کنند.

بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد