.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
فراخوان و اطلاعیه ها
 • کد خبر: 726990d
 • معاون فرماندار مراغه: متولیان مدیریت پسماند تخلفات را گزارش کنند
  معاون عمرانی فرماندار مراغه گفت: متولیان مدیریت پسماند در صورت مشاهده تخلفات و کم کاری های دستگاه ها، موارد را گزارش کنند.
 • 1398/2/1 يكشنبه2019-04-21T09:23:02+04:30.
 • به گزارش ایرنا، نقی مسکینی روز شنبه در جلسه مدیریت پسماند این شهرستان افزود: محیط زیست باید نظارت کاملی بر روی تمامی واحدهای تولیدی، سردخانه ها، مرغداری ها و گاوداری ها در خصوص مدیریت پسماند داشته باشد.
  وی گفت: پیگیری و اجرایی کردن مصوبات این جلسه ضروری است و در صورت عدم اجرا، با دستگاه متخلف برخورد خواهد شد.
  وی با تاکید بر ساماندهی و مدیریت اصولی پسماندهای شهری و روستایی شهرستان گفت: دستگاه های اجرایی موظف به فرهنگ سازی در راستای تفکیک زباله ها در مبدا و تبیین و ترویج فرهنگ زیست محیطی در شهرستان هستند.
  مسکینی با اشاره به همکاری دستگاه های خدمات رسان و شهرداری برای ساماندهی محل دفع زباله شهرستان گفت: زباله ها باید به صورت اصولی و عملی دفع شود.
  رئیس اداره حفاظت محیط زیست مراغه نیز در این جلسه گفت: مجوز زیست محیطی ساماندهی زباله گاه مرکزی این شهرستان در دی ماه سال گذشته صادر شده و شهرداری موظف به انجام تعهدات زیست محیطی خود در این طرح است.
  غلامرضا زارع گفت: اقدامات مربوط به جهاد کشاورزی، امور آب و منابع طبیعی در خصوص ساماندهی زباله گاه شهرستان هنوز انجام نشده که امیدواریم شهرداری نسبت به اجرایی کردن و حل مشکلات مربوط به این سازمان ها نیز اقدام کند.
  وی گفت: در خصوص پسماندهای پزشکی در بخش دولتی شرایط خوبی داریم اما در بخش خصوصی به خصوص دندان پزشکی ها و داندان سازها با مشکلاتی روبرو هستیم که در این خصوص هم اداره محیط زیست و هم علوم پزشکی شهرستان درگیر و ناراضی است.
  زارع اضافه کرد: در مناطق روستایی مشکل حمل و نقل پسماند وجود دارد که با همکاری بخشداری ها و دهیاران می توانیم این مشکلات را حل کنیم.
  وی ادامه داد: در هفته زمین پاک امسال با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان پاکسازی محیط روستاها توسط دانش آموزان را در برنامه داریم.
  شهردار مراغه نیز در این جلسه گفت: صد در صد پسماند و سایر امور خدماتی به بخش خصوصی واگذار شده و در 9 ناحیه خدماتی روزانه 120 تن زباله تولیدی جمع آوری می شود.
  محمدرضا احمدی گفت: جمع آوری زباله به صورت مکانیزه، نیمه مکانیزه و سنتی با توجه به شرایط و برحسب برنامه و ساعات جمع آوری صورت می گیرد.
  وی گفت: سیستم حمل و نقل و دفن پسماندهای شهری در مراغه هم اکنون ترکیبی از ذخیره و بارگیری است و روزانه هفت میلیون و 200 هزار تومان جهت حمع آوری زباله در شهر هزینه می شود.
  احمدی به برنامه های آتی و دردست اجرای حوزه مدیریت پسماند شهری مراغه اشاره کرد و گفت: بهره برداری از کارخانه کمپوست، طرح تفکیک پسماند از مبدا تولید به صورت پایلوت در ادارات، آنالیز پسماندهای شهری مراغه و ساماندهی مسیل های شهرستان مراغه از جمله مهمترین این برنامه هاست.
  وی افزود: کارخانه کمپوست با مساحت 9 هکتار با 70 درصد پیشرفت در دست اجرا و مرحله نصب دستگاه هاست.
  بخشدار مرکزی مراغه نیز در این جلسه از اجرای طرح جمع آوری پسماندهای روستایی در 70 روستا این بخش از اواسط سال گذشته خبرداد و گفت: این طرح در راستای بهبود وضعیت بهداشتی و زیست محیطی روستاها و با مشارکت دهیاری ها و بخشداری مرکزی اجرا می شود.
  حکیمه انتظاری گفت: این طرح با بکارگیری 10 دستگاه خودروی جمع آوری پسماند و زباله خانگی و همکاری 20 نفر انجام و روزانه به صورت میانگین 45 تن زباله جمع آوری می شود.
  وی ادامه داد: دپو زباله ها از سوی مرغداری ها و سردخانه ها در محدوده روستاها مشکل اصلی مدیریت پسماند در این بخش است که باید دستگا های متولی به خصوص محیط زیست به این موضوع ورود کنند.
  بخشدار بخش سراجو مراغه نیز در این جلسه گفت: برای 93 روستای دارای سکنه این بخش تنها یک ماشین حمل و نقل پسماند وجود دارد که آن هم پاسخگوی روستاهای بخش نیست. 
  فرخ محمدزاده گفت: برای حل این مشکل 2 ماشین حمل و نقل درخواست شده که در صورت تامین مشکلی در این خصوص نخواهیم داشت.
  شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

   
  امتیاز دهی
   
   

  نسخه قابل چاپ