.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 2df495a
 • 20 تن محموله چوب غیرمجاز در خداآفرین توقیف شد
  رییس اداره حفاظت محیط زیست خداآفرین گفت: یک دستگاه تریلی حامل 20تن چوب غیرمجاز در روستای 'عمارت' بخش منجوان این شهرستان درحین بارگیری و حمل توسط گشت کنترل یگان حفاظت محیط زیست و با همکاری نیروی انتظامی توقیف شد.
 • 1398/2/19 پنجشنبه2019-05-09T11:23:58+04:30.
 • مرتضی نعمت پور روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: 2 نفر دراین ارتباط دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند .
  وی افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد که 1.5 تن از این محموله از درختان جنگلی مناطق حفاظت شده شامل چنار، بلوط، بید، داغداغان، گلابی وحشی، نارون، گز، زغال اخته و زالزالک بود.
  وی گفت: بقیه این چوب ها که بدون مجوز قطع و حمل شده باید ازسوی جهادکشاورزی اعلام نظر کارشناسی انجام شود .
  رییس محیط زیست خداآفرین اظهارداشت: پیش از این نیز در روستاهای 'قاقالو و طوعلی 'دربخش منجوان یک محموله 1.5 تنی قاچاق چوب درختان از یک دستگاه نیسان شامل 9اصله چنار، 2 اصله صنوبر سیاه و 11ریشه جوش کشف و 4 نفر دراین ارتباط دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شدند که یک نفر از این متهمان به 6 ماه حبس محکوم شده است .
  وی با اشاره به اینکه تاکنون 12نفر در مجموع در ارتباط با قطع درختان و حمل غیرمجاز چوب درخداآفرین دستگیرشده اند، اعلام کرد: تا آبان ماه سالجاری هرگونه حمل و جابجایی و قطع درختان دراین شهرستان ممنوع است.
  وی گفت : قطع درختان در خداآفرین توسط افراد سودجوی بومی و محلی شهرستان انجام می شود و این افراد درختان قطع شده را به کارخانجات چوب در استان و نیز شمال کشور حمل می کنند.
  شهرستان خداآفرین در شمال شرق استان و در فاصله 220کیلومتری تبریز قراردارد.
  60 هکتار از جنگل های حفاظت شده ارسباران با گونه های مختلف درختان در این شهرستان واقع شده است .

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ