منو
بيشتر
اخبار محیط زیست استان
پاکسازی
1396/7/18 سه‌شنبه پاکسازی نوار مرزی خداآفرین توسط دوستداران طبیعت جمعی از دوستداران طبیعت و محیط زیست خداآفرین در یک اقدام زیست محیطی به پاکسازی روستاهای نوار مرزی و منطقه حفاظت شده شهرستان پرداختند.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا، فرماندار خداآفرین نیز که در این برنامه حضور داشت، گفت: به منظور حفظ محیط زیست و در آستانه حضور ارزیابان سازمان جهانی یونسکو، در سرتاسر نوار مرزی و حومه شهر خمارلو، طرح پاکسازی طبیعت و محیط روستاهای نوار مرزی و منطقه حفاظت شده از زباله های رها شده، اجرا و پاکسازی شد.
امین امینیان افزود: این اقدام زیست محیطی که با حضور مسئولان و مدیران اجرایی، فرهنگیان، دانش آموزان و به همت دهیاران و شوراها و اهالی روستاها برگزار شد با هدف فرهنگ سازی در زمینه عدم رهاسازی زباله در طبیعت و ترغیب و تشویق مردم به مهربانی با طبیعت و حفاظت از آن انجام شد.
به گزارش ایرنا، ارزیابان یونسکو به منظور ثبت جهانی جنگل های ارسباران به عنوان دومین میراث طبیعی کشور، در روز 22مهر ماه جاری در این منطقه مستقر می شوند.
جنگل های ارسباران به لحاظ تنوع گیاهی و جانوری جزو 15منطقه غنی جهان محسوب می شود که وجود مزیت ها و پتانسیل های غنی آن موجب توسعه و بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم می شود.
یکی از شاخص های جنگل های ارسباران برای ثبت یونسکو وجود 23گونه گیاهی منحصر به فرد در آن است که 13گونه این گیاهان در کل ایران وجود دارد اما 10گونه آن منحصر به ارسباران است که یک ویژگی متمایز است.
این جنگل ها از نظر حیات وحش غنی بوده و 25 درصد پستانداران کل کشور و 17 درصد آبزیان و تعداد زیاد پرندگان را داراست.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ