منو
بيشتر
اخبار محیط زیست استان
بستان آباد
1396/7/11 سه‌شنبه تحویل یک بهله شاه بوف به اداره حفاظت محیط زیست توسط پرسنل آتش نشانی بستان آباد رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بستان آباد از تحویل یک بهله شاه بوف توسط همکاران آتش نشانی شهرستان به این اداره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، محمدرضا فقهی فرهمند رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بستان آباد گفت:یک بهله جغد(شاه بوف) که بطور اتفاقی در گودال آب افتاده بوده و قادر به حرکت نبود توسط پرسنل تلاشگر آتش نشانی نجات یافته و تحویل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بستان آباد گردید که پس از اطمینان از سلامت آن در زیستگاه اصلی خود رهاسازی خواهد شد.
وی افزود:این جنس جغدها دارای گونه‌ها و زیر گونه‌های فراوان است و در اکثر نقاط دنیا به جز در استرالیا وجود دارد و از ویژگیهای این گروه از جغدها این است ک پرهای ناحیه گوش بزرگ شده و به این پرنده منظره شاخ‌داری می‌دهد. معمولا این جغدها رنگ چشم نارنجی زیبایی دارند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست برای حفظ نسل و بقای این گونه جانداران از مردم درخواست نمود: در صورت مشاهده چنین مواردی با اداره محیط زیست شهرستان تماس بگیرند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ