منو
بيشتر
اخبار محیط زیست استان
هشترود
1396/4/27 سه‌شنبه رها سازی سمور سنگی در هشترود آذربایجان شرقی یک قطعه سمور سنگی توسط مامورین حفاظت محیط زیست شهرستان هشترود زنده گیری و رها سازی شد .

  به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی : جواد اصلانی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هشترود با اعلام این خبر گفت : پس از تماس تلفنی یکی از شهروندان با اداره ی هشترود یگان حفاظت محیط زیست شهرستان به محل اعزام و اقدام به زنده گیری و پس از اطمینان از سلامت حیوان در یکی از مناطق هشترود رهاسازی شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هشترود با تقدیر از شهروندان دوستدار طبیعت شهرستان از اهالی درخواست نمود: در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مراتب را با شماره تلفن 1540 به این اداره اطلاع دهند.
  لازم به ذکر است سمور سنگی جثه ای به اندازه ی گربه ی خانگی دارد ، بدن کشیده و استوانه ای ، پوزه ی دراز ، گوش ها نسبتا بزرگ و کاملا گرد ، دم نسبتا بلند و پشمالو ، پاهای کوتاه ، ناخن های بلند و نیمه جمع شونده اند. کف پا از موهای پراکنده دای پوشیده شده است به همین دلیل رد این حیوان کاملا مشخص نیست  و در اکثر زیستگاه های کشور اعم از خزری ، بیابانی و بلوچی ، ارتفاعات حدود 40000 متر تا سواحل دریا زندگی می کند .
افزودنی است:این حیوان گاهی در اماکن مسکونی مانند باغ ها ، آغل حیوانات و پارک ها ساکن می شود و اوایل غروب فعال می شود وبه صورت انفرادی زندگی می کند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ