منو
بيشتر
اخبار محیط زیست استان
هشترود
1396/4/27 سه شنبه رها سازی سمور سنگی در هشترود آذربایجان شرقی یک قطعه سمور سنگی توسط مامورین حفاظت محیط زیست شهرستان هشترود زنده گیری و رها سازی شد .

  به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی : جواد اصلانی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هشترود با اعلام این خبر گفت : پس از تماس تلفنی یکی از شهروندان با اداره ی هشترود یگان حفاظت محیط زیست شهرستان به محل اعزام و اقدام به زنده گیری و پس از اطمینان از سلامت حیوان در یکی از مناطق هشترود رهاسازی شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هشترود با تقدیر از شهروندان دوستدار طبیعت شهرستان از اهالی درخواست نمود: در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مراتب را با شماره تلفن 1540 به این اداره اطلاع دهند.
  لازم به ذکر است سمور سنگی جثه ای به اندازه ی گربه ی خانگی دارد ، بدن کشیده و استوانه ای ، پوزه ی دراز ، گوش ها نسبتا بزرگ و کاملا گرد ، دم نسبتا بلند و پشمالو ، پاهای کوتاه ، ناخن های بلند و نیمه جمع شونده اند. کف پا از موهای پراکنده دای پوشیده شده است به همین دلیل رد این حیوان کاملا مشخص نیست  و در اکثر زیستگاه های کشور اعم از خزری ، بیابانی و بلوچی ، ارتفاعات حدود 40000 متر تا سواحل دریا زندگی می کند .
افزودنی است:این حیوان گاهی در اماکن مسکونی مانند باغ ها ، آغل حیوانات و پارک ها ساکن می شود و اوایل غروب فعال می شود وبه صورت انفرادی زندگی می کند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ