منو
بيشتر
اخبار محیط زیست استان
فرماندار عجب شیر
1396/1/11 جمعه فرماندار عجب شیر: گردشگران از تخریب محیط زیست خودداری کنند فرماندار شهرستان عجب شیر از دوستداران و علاقه مندان به طبیعت و میهمانان و گردشگران نوروزی خواست از تخریب محیط زیست و رها کردن زباله در طبیعت خودداری کنن
به گزاش ایرنا، سید شمس الدین مراثی روز پنجشنبه در جلسه ستاد تسهیل سفر این شهرستان با اشاره به آغاز دور پایانی تعطیلات نوروزی، اظهار کرد: مسافران و گردشگران نوروزی برای بهره مندی از محیط زیستی زیبا، سالم و نشاط آفرین به توصیه های زیست محیطی و بهداشتی ماموران و کارشناسان حفاظت محیط زیست توجه کنند.
وی با تاکید بر آمادگی کامل دستگاه ‌های خدمات رسان شهرستان برای پذیرایی از مسافرانی که در تعطیلات پایانی نوروزه به این شهرستان مسافرت می ‌کنند، گفت: نیاز است همه دستگاه ‌های اجرایی و خدماتی متناسب با این ایام آمادگی لازم را داشته باشند.
فرماندار عجب شیر افزود: در سال گذشته بیش از 10 هزار گردشگر تعطیلات پایان نوروز را در این شهرستان سپری کرده بودند و امسال پیش بینی می شود این تعداد افزایش قابل توجهی داشته باشد.
مراثی از پلیس راهور شهرستان خواست تا برنامه های نظارتی خود را بر جاده ها و راه ها تشدید کند و بخشداران و دهیاران نسبت به نظافت شهرها و روستاها اهتمام بیشتری نشان دهند.
وی اظهار کرد: امسال برای روان سازی ترافیک، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تا 23 شامگاه 13 فروردین از عجب شیر به مسیر گردشگری قلعه چای ممنوع بوده و تردد تریلر، کامیون و کامیونت ها از ساعت هشت صبح امروز پنجشنبه تا یک بامداد دوشنبه 14 فروردین از عجب شیر به مسیر گردشگری قلعه چای و برعکس ممنوع است.
وی با اشاره به استقرار پایگاه خدمات رسان به گردشگران نوروزی در این شهرستان، یادآوری کرد: این پایگاه ها از سوی نیروهای فعال و مجرب جمعیت هلال احمر، اورژانس، شهرداری ها، راهداری، اداره میراث فرهنگی و گردشگری، نیروی انتظامی و امنیتی این شهرستان همزمان با روز انس با طبیعت در مسیر گردشگری قلعه چای دایر خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه دستگاه ‌های نظارتی نظارت ویژه در زمینه آب، برق، گاز و سایر خدماتی که مردم از آن استفاده می ‌کنند داشته باشند، خاطرنشان کرد: باید به گونه ‌ای خدمات رسانی کنیم تا ایام خوشی را برای مردم شهرستان و مسافران رقم زنیم.
فرماندار عجب شیر در مورد نظارت بر قیمت کالاها نیز گفت: تعزیرات، اصناف و صنعت و معدن و تجارت در این مورد نظارت کامل داشته باشند و سرویس بهداشتی و نمازخانه ‌ها توسط شهرداری ها و بخشداری ها مورد بازرسی های مستمر قرار بگیرد.
مراثی با بیان اینکه در صورت مساعد بودن هوا مسافران زیادی به این شهرستان خواهند آمد از این رو جایگاه های سوخت رسانی باید آمادگی کامل را در این راستا داشته باشد.
شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در98 کیلومتری جنوب غربی تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ