منو
بيشتر
اخبار برگزیده
حمید قاسمی
1396/7/20 پنجشنبه برخورد جدی با متخلفین سوزاندن لاستیک و ضایعات در استان آذربایجان شرقی مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از برخورد جدی این اداره کل با متخلفین سوزاننده لاستیک و ضایعات در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: حمید قاسمی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت:اخیرا بر طبق گزارشات مردمی که به این اداره کل رسیده متاسفانه عده ای افراد سودجو در تبریز و شهرهای استان اقدام به آتش زدن لاستیک خودرو ها جهت بازیافت و فروش سیمهای موجود در لاستیک می کنند.

وی افزود: با توجه باينكه سوزاندن هر گونه پسماند و ضایعات كه باعث آلودگي هوا و انتشار گازهاي سمي خطرناك در محيط و براي سلامتي انسان و ساير جانداران مضر باشد، طبق قانون مديريت پسماند ، قانون جلوگیری از آلودگی هوا و آيين نامه اجرائي آن تخلف محسوب ميگردد، لذا این اداره کل بر طبق وظيفه ذاتي و قانونی خود با چنين اقداماتي به شدت برخورد و به شهرداري های استان نيز در اين خصوص تذکر داده شده كه از عوامل اجرائي اش بخواهد تا جلو افراد متخلف و سوزانندگان زباله را در محدوده شهرها بگيرد.

قاسمی با استناد بر تحقیقات علمی تاکید کرد: وجود مواد سمی فراوان از قبیل اکسیدهای گوگرد، اکسیدهای نیتروژن، اکسیدهای کربن، هیدوکربن های فرار و هیدرو کربن های پلی آروماتیک و سایر ترکیبات گاز های مضر ناشی از سوزاندن لاستیکهای فرسوده، اثرات مخربی بر سلامتی انسان و موجودات زنده و محیط زیست دارد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: با توجه به صدور اطلاعیه متعدد و اخطاریه های لازم، یگان حفاظت محیط زیست و اکیپهای پایش و نظارت اداره کل استان ضمن برخورد با سودجویان و آلوده کنندگان محیط زیست نسبت به معرفی متخلفین این امر به مراجع قضایی اقدام خواهد نمود.

وی از شهروندان و علاقه مندان به محیط زیست درخواست کرد: در صورت مشاهده سوزاندن لاستیک توسط افراد متخلف و سودجو مراتب را به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اطلاع دهند.

کلمات کليدي
حمید قاسمی،سوزاندن لاستیک،قانون مدیریت پسماند
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ