منو
بيشتر
اخبار برگزیده
حمید قاسمی
1396/7/20 پنجشنبه برخورد جدی با متخلفین سوزاندن لاستیک و ضایعات در استان آذربایجان شرقی مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از برخورد جدی این اداره کل با متخلفین سوزاننده لاستیک و ضایعات در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی: حمید قاسمی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت:اخیرا بر طبق گزارشات مردمی که به این اداره کل رسیده متاسفانه عده ای افراد سودجو در تبریز و شهرهای استان اقدام به آتش زدن لاستیک خودرو ها جهت بازیافت و فروش سیمهای موجود در لاستیک می کنند.

وی افزود: با توجه باينكه سوزاندن هر گونه پسماند و ضایعات كه باعث آلودگي هوا و انتشار گازهاي سمي خطرناك در محيط و براي سلامتي انسان و ساير جانداران مضر باشد، طبق قانون مديريت پسماند ، قانون جلوگیری از آلودگی هوا و آيين نامه اجرائي آن تخلف محسوب ميگردد، لذا این اداره کل بر طبق وظيفه ذاتي و قانونی خود با چنين اقداماتي به شدت برخورد و به شهرداري های استان نيز در اين خصوص تذکر داده شده كه از عوامل اجرائي اش بخواهد تا جلو افراد متخلف و سوزانندگان زباله را در محدوده شهرها بگيرد.

قاسمی با استناد بر تحقیقات علمی تاکید کرد: وجود مواد سمی فراوان از قبیل اکسیدهای گوگرد، اکسیدهای نیتروژن، اکسیدهای کربن، هیدوکربن های فرار و هیدرو کربن های پلی آروماتیک و سایر ترکیبات گاز های مضر ناشی از سوزاندن لاستیکهای فرسوده، اثرات مخربی بر سلامتی انسان و موجودات زنده و محیط زیست دارد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: با توجه به صدور اطلاعیه متعدد و اخطاریه های لازم، یگان حفاظت محیط زیست و اکیپهای پایش و نظارت اداره کل استان ضمن برخورد با سودجویان و آلوده کنندگان محیط زیست نسبت به معرفی متخلفین این امر به مراجع قضایی اقدام خواهد نمود.

وی از شهروندان و علاقه مندان به محیط زیست درخواست کرد: در صورت مشاهده سوزاندن لاستیک توسط افراد متخلف و سودجو مراتب را به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اطلاع دهند.

کلمات کليدي
حمید قاسمی،سوزاندن لاستیک،قانون مدیریت پسماند
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ