منو
بيشتر
اخبار برگزیده
ابتکار
1396/2/23 شنبه بازدید ابتکار از مرکز هماهنگی، پایش و آینده‌پژوهی دریاچه‌ ارومیه در تبریز معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محافظت محیط زیست کشور در جریان سفر به آذربایجان شرقی از مرکز هماهنگی، پایش و آینده‌پژوهی دریاچه‌ ارومیه در تبریز بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی، سرپرست این مرکز در خصوص امکانات این مرکز گفت: با توجه به وضعیت دریاچه‌ی ارومیه، سازمان حفاظت محیط زیست این نیاز را احساس کرد که در راستای احیای دریاچه‌ی ارومیه با همکاری ارگان‌های ذیربط کلیه‌ی داده‌های ماهواره‌ای و ایستگاه‌های زمینی در حوزه ی دریاچه ارومیه جمع آوری و پس از تجزیه و تحلیل، اطلاعات به روز را به صورت مانیتورینگ ماهواره ای و زمینی در اختیار مسئولان امر قرار دهد.
امیر شاهرخ حسن ‌علی‌زاده افزود: با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که با دانشگاه تبریز در خصوص ارتباط با ماهواره‌ی دانشکده‌ی جغرافیای تبریز و تفاهم‌نامه‌ای که با اداره کل هواشناسی استان در خصوص داده‌های رادار و ایستگاه‌های هواشناسی منعقد شده است، از امروز کلیه اطلاعات ادارات مذکور در این مرکز بررسی و در اختیار کلیه‌ی مراجعان قرار خواهد گرفت.
وی خاطر نشان کرد: این مرکز مجهز به امکانات موردنیاز بوده و به طور آنلاین اطلاعات لحظه‌ای گرفته می‌شود.
 وی با بیان اینکه این مرکز در راستای احیای دریاچه‌ی ارومیه فعالیت کرده و در نهایت نیز اقدام به مطالعات تحقیقاتی، تجزیه و تحلیل، ارائه‌ی مقاله و... می‌کند، در قسمتی از این مرکز "ان جی او" ها فعالیت می کنند و همچنین مرکز پایش دانشگاه نیز در این مرکز اقدام به فعالیت خواهد کرد. 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ