منو
بيشتر
اخبار برگزیده
پورمهدی
1396/11/17 سه‌شنبه مشکلات آب و هوایی معضلات زیست محیطی و مشکلات سلامتی به وجود آورده است معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: مشکلات آب و هوایی چالش‌هایی از جمله معضلات زیست محیطی و مشکلات حوزه سلامت برای ساکنین منطقه به‌وجود آورده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، محمدصادق پورمهدی در جلسه هم‌اندیشی احیای دریاچه ارومیه که با حضور کارشناسان مالزیایی در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، با تاکید بر اینکه منطقه خاورمیانه امروزه با چالش بزرگ کمبود آب مواجه است، اظهار داشت: مشکلات آب و هوایی چالش‌هایی از جمله معضلات زیست محیطی و مشکلات حوزه سلامت برای ساکنین منطقه به‌وجود آورده است و دریاچه ارومیه نیز در همین راستا دچار کاهش تراز آبی شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز سوال این است که چه باید کرد؟ افزود: باید گفت استفاده از متخصصان جهت کاهش مهاجرت‌های روستاییان، ایجاد مشاغل جایگزین کشاورزی و حل مشکلات بهداشتی و سلامت بسیار الزامی است و مخصوصاً باید از تجربیات سایر کشورها استفاده کنیم.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه نکته‌ای که مورد غفلت واقع شده است این است که انتقال تجربیات و دانش از کشورهایی که در این موضوعات تجربیاتی ارزنده دارند باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: امروز خوشحالیم که مهمانانی از کشور مالزی داریم که در حوزه ایجاد اشتغال روستایی، کاهش مهاجرت و مشکلات کمبود آب تجربیات خود را ارائه خواهند کرد.

پورمهدی با اشاره به اینکه این تجربیات باید در آینده به تدریج به بهره برداران و روستائیان منتقل شود ابراز داشت: مراکز آموزشی ما نیز باید با متخصصان سایر کشورها در این حوزه ارتباط بیشتری داشته باشند و نباید فراموش کرد که در دنیای امروز اغلب مشکلات و معضلات عمومی به‌تدریج بین کشورها قابل انتقال است و از این رو همگان باید به همدیگر کمک کنند.

کارشناسان مالزیایی طی دو روز در کارگروه‌هایی مقالات و مطالب خود را به کارشناسان و مدیران سازمان‌های ذی‌ربط در حوزه توسعه روستایی منتقل خواهند کرد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ